To Πρόγραμμα Εθελοντισμού “HelpMate” συνεχίζεται και τους καλοκαιρινούς μήνες

To Πρόγραμμα Εθελοντισμού “HelpMate” συνεχίζεται και κατά τους καλοκαιρινούς μήνες, από το Συμβουλευτικό Κέντρο του Πανεπιστημίου Κρήτης στο Ρέθυμνο.

Το εν λόγω πρόγραμμα είναι βασισμένο στο μοντέλο του PEER MENTORING (Καθοδήγηση Ομοτίμων).

Αφορά την εθελοντική υποστήριξη των 1ετών και 2ετών φοιτητών/τριών από πιο έμπειρους/ες φοιτητές/τριες (3ετείς, 4ετείς, μεταπτυχιακούς), με στόχο αφενός την ευκολότερη και πιο αποτελεσματική προσαρμογή των νέων φοιτητών/τριών  και αφετέρου την  απόκτηση δεξιοτήτων, χρήσιμων για την επαγγελματική και προσωπική τους εξέλιξη των εθελοντών φοιτητών/τριών.

Παρακαλούμε δείτε:

α) τη συνημμένη αφίσα συνοδευόμενη από τον τίτλο:    Καθοδήγηση Ομοτίμων (υποστήριξη 1ετών & 2ετών από πιο έμπειρους φοιτητές) : Πρόγραμμα εθελοντισμού “HelpMate” στην Πανεπιστημιούπολη Γάλλου,

β) τον σχετικό σύνδεσμο:  https://docs.google.com/forms/d/1-ddAOncsG3ubj-76jdFudvSytmt7JCAEwjFXmk3HWjk/edit , με τη φόρμα για τη συμμετοχή των φοιτητών/τριών στο HelpMate,

γ) τον συνημμένο QR,  ως εναλλακτική μορφή για τη δήλωση συμμετοχής τους στο HelpMate.