Υπάρχει περίπτωση να μην αναγνωριστεί η Πρακτική Άσκηση παρόλο που ο/η φοιτητής/τήτρια  έχει ολοκληρώσει όλο το χρονικό διάστημα της Πρακτικής Άσκησης;

Ναι, σε περίπτωση που κάποιο από τα τελικά παραδοτέα έντυπα λείπει ή δεν είναι σωστά συμπληρωμένο ή  δεν υπάρχουν σωστές υπογραφές, σφραγίδες ή δεν υπάρχουν σωστά λογότυπα, δεν μπορεί να αναγνωριστεί η ΠΑ, ούτε να προχωρήσει η πληρωμή.

Πως ενημερώνεται η καρτέλα φοιτητή/τήτριας για την επιτυχή ολοκλήρωση της Πρακτικής Άσκησης;

Ο επιστημονικά υπεύθυνος της Πρακτικής Άσκησης του Τμήματος Ψυχολογίας ενημερώνει τη Γραμματεία τήτριας για την επιτυχή ολοκλήρωση της Πρακτικής Άσκησης, όταν:

α. λάβει το Δελτίο αξιολόγησης Ακαδημαϊκού Επόπτη από τον/την Ακαδημαϊκό/ή Επόπτη/τρια.

β. λάβει όλα τα Τελικά Παραδοτέα έντυπα Πρακτικής Άσκησης σωστά συμπληρωμένα.

γ. η κα Παυλάκι από το Κεντρικό Γραφείο Πρακτικής Άσκησης του Πανεπιστημίου Κρήτης λάβει το Έντυπο 3.5 του ΕΡΓΑΝΗ σωστά συμπληρωμένο.

Τι χρειάζεται για να πληρωθεί ο/η φοιτητής/τήτρια μετά την επιτυχή ολοκλήρωση της Πρακτικής Άσκησης;

1. Να έχει καταθέσει όλα τα παραδοτέα του/της σε έντυπη και σε ψηφιακή μορφή στην Επιτροπή του Τμήματος Ψυχολογίας.
  2. Να έχει καταθέσει και υποβάλλει όλα τα ηλεκτρονικά του/της παραδοτέα στο Γραφείο Πρακτικής Άσκησης του πανεπιστημίου Κρήτης εγκαίρως.

Οι πληρωμές γίνονται μαζικά και όχι ατομικά για αυτό θα πρέπει τα παραδοτέα να κατατίθενται άμεσα.